Naujienos

Kauno miesto forumas „Savanorystė veža“

Kauno miesto forumas „Savanorystė veža“

2018 m. balandžio 24 d. Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Olga Andrijankina, kartu su Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodiniu būreliu organizavo Kauno miesto forumą „Savanorystė veža“.

Forumas skirtas savanorystės ir savanoriškų iniciatyvų skatinimui ir populiarinimui jaunimo tarpe. Į forumą buvo pakviesti Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokiniai. Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniai irgi dalyvavo renginyje bei susipažino su VšĮ „Actio Catholica Patria“, Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „VOLUNTARIUS LT“, Nacionalinio Kauno dramos teatro, Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinės, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro; The Duke of Edinburgh’s International Award Lietuva programos (DofE), Lietuvos zoologijos sodo, Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo, VŠĮ “Gerumo rankos”, Kauno Tvirtovės asociacijos, Kauno arkivyskupijos Carito veiklomis bei savanoriškos veiklos galimybėmis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Prie organizacijų parengtų stendų savanoriai dalijosi savo patirtimi, diskutavo su mokiniais apie veiklų prasmę ir įtaką tolesniam karjeros planavimui.

1 1024x683

Skaityti daugiau...

Menų savaitė

Menų savaitė
Mūsų gimnazijoje vyko projektas “Menų savaitė”, kuriame dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Projekto tikslas - kartu su vaikais siekti kūrybinės laisvės, spontaniškos improvizacijos ir kūrybinio džiaugsmo. Vaikai savo kūrybiškumą galėjo išreikšti ant didelio popieriaus lapo, piešdami pasakų herojus. Puikus oras, džiugios emocijos ir vaikų piešiniai sukūrė puikią nuotaiką.

4FEC4E0A 8CD9 4613 AAB0 9EA785AB7145 1024x768

Skaityti daugiau...

Respublikinė lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų (9-10 klasių) mokiniams

Respublikinė lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų (9-10 klasių) mokiniams.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tautinių mažumų lietuvių kalbos 9–10 klasių respublikinėje olimpiadoje mūsų gimnazijos IIa kl. mokinė Polina Moskaliova laimėjo II vietą. Sveikiname Poliną ir jos lietuvių kalbos mokytoją Daivą Klusaitienę!
Respublikinė lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų (9-10 klasių) mokiniams vyko gegužės 11 -12 dienomis Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje.
Olimpiadoje dalyvavo ir garbingai Kauno miestui bei mūsų gimnazijai atstovavo I b klasė mokinė Viktorija Bagdonaitė (mokytoja Rita Baradienė) ir IIa kl.mokinė Polina Moskaliova (mokytoja Daiva Klusaitienė). Moksleivių žinios buvo tikrinamos visomis kalbinės veiklos rūšimis – kaip jie rašo, ar moka sukurti tekstą, pagrįsti argumentais, įrašyti praleistas raides, sudaryti vedinius. Kita užduotis buvo kūrybinė kalbėjimo užduotis - "Svarbiausi žodžiai Lietuvai ", kuri parodė ne tik gebėjimą kalbėti, bet ir asmenybę – galėjai pamatyti, kas mokiniui rūpi, kokias temas jis renkasi. Į olimpiadą atvyko mokiniai iš visos Lietuvos. Smagu, kad tiek jaunų žmonių susirinko iš įvairių miestų dalyvauti kultūrinėse veiklose ir kad lietuvių kalba juos suartino.Olimpiada yra labai svarbi ir mokytojams, nes ugdydami gabius vaikus mokytojai patiria nuostabias akimirkas.

2 720x960

Skaityti daugiau...

Edukacinė programa ,, Kuršmarių vėtrungės”

Edukacinė programa ,, Kuršmarių vėtrungės”

Vieta: J. Gižo etnografinė sodyba, Žvejų g. 13, Dreverna IIB, IIA, IB, IA.

Tikslas – supažindinti mokinius su Pamario krašto vėtrungių istorija, atskleisti jų gaminimo subtilybes. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai supažindinami su tik Pamario krašto regionui būdingų Kuršmarių vėtrungių atsiradimo istorija, simbolių ir spalvų reikšmėmis. Pristatoma vėtrungės paskirtis, jos ženklai ir kiti svarbūs bruožai. Praktinėje dalyje iš medinių detalių dėliojama, klijuojama vėtrungė ir po to spalvinama akriliniais dažais. Savo sukurtą vėtrungę mokiniai pasiima atminčiai.

IMG 20180515 111810 1024x768

 

Skaityti daugiau...

Europos diena su kamuoliu

 „Europos diena su kamuoliu“ 

 

Mūsų gimnazijoje vyko renginys „Europos diena su kamuoliu“, kuriame dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Renginio tikslas - paminėti Europos dieną sportuojant ir skatinant vaikus judėti. Kiekvienas vaikas atsinešė su savimi po kamuolį. Pirmiausia kartu su auklėtojomis darė bendrą mankštą, po to su kamuoliais dalyvavo estafetėse ir kituose žaidimuose. Visi buvo patenkinti ir laimingi galėdami pasportuoti minėdami Europos dieną.

Image 1 1024x768

Skaityti daugiau...
Į viršų